Зимске радости

У матичној школи у Мајуру, ученици 1-4.разреда са својим учитељицама, одржали су тематски дан под називом,,Зимске радости". У оквиру тематског дана одрађена је радионица ,,Шарање медењака." Наш гост била је мама наших ученица која нас је упутила у технику шарања.
Додела награда Историјског архива

Историјски архив "Средње Поморавље" традиционално награђује ученике основних школа за уложени труд, стечено знање и постигнуте резултате у настави историје. Међу награђеним ученицима налазе се и ученици осмог разреда наше школе, Михајло Крстић, Лука Пљеваљчић и Елеонора Стојановић. Они су добили најновије књиге у издању Историјског архива: "Кнез Михајло Обреновић III и српска дипломатска револуција" (мр Дејан Танић) "Дипломатија српске православне цркве у XVI i XVII веку" (мр Дејан Танић), "Јагодина у Првом светском рату" (Драгослав Дедић).
Празници 2023

Почео је децембар, а са њим, на велику радост деце, и традиционалне празничне активности. Са великим усхићењем ученици млађих разреда спремали су протеклих дана украсе за своје учионице, које сада изгледају другачије него током године - имају окићене јелке, на прозорима пахуље од папира, шарене лампионе. Почетак ове недеље обележило је и заједничко кићење школске јелке, а зидове хола школе украсили су и зимски пејзажи на платнима, радови чланова школске ликовне секције.
Школско такмичење из математике

У петак 8.12.2023. године је у нашој школи одржано школско такмичење из математике ученика од петог до осмог разреда. Ученицима који су се пласирали на следећи ниво такмичења желимо пуно успеха у наставку такмичења.
Прослава Ваведења у Главинцима

У понедељак 4. 12. 2023. године , на празник Ваведење Пресвете Богородице, ученици наше школе у Главинцима, са учитељицама Сањом Ивковић Јевтић и Бојаном Цоцић присуствовали су слави овог храма. Након литургије где су се ученици причестили, одржана је литија, као и обичаји који се везују за празник Ваведење Пресвете Богородице у Главинцима.
ДОПС 2023

Различито не значи лошије, већ другачије

Толерантно или нетолерантно понашање није урођено, оно се учи, а подлога толеранције су емпатија (разумевање других и емоционално уживљавање у њиховој ситуацији, положај или проблем), моралне вредности, познавање људских права. Ученици 4/1 разреда, на часу одељењског старешине, заједно са својом учитељицом Мајом, још једном су утврдили шта значи реч Толеранција и колика је њена важност у друштву.
МЕЂУНАРОДНИ ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ

6.11.2023. године ученици 1. и 3. разреда из Главинаца су са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић показали колико је важно бити толерантан, прихватити различитост и указати поштовање сваком људском бићу.
Различите културе спајају људе

Различите културе спајају људе.Језичка баријера нас раздваја, али зато многе друге ствари попут уметности, музике, плеса ...нас итекако спајају. У оквиру наставне теме Демократско друштво - култура и традиција из предмета Грађанско васпитање, ученици 4/1 разреда матичне школе у Мајуру са својом учитељицом Мајом Мићовић, спровели у дело пројектни део задатка.Ставили су се у улогу неких других народа и националности и представили њихове обичаје и културу.Певали смо и учили песме на француском,шпанском, немачком, словенском, енглеском и научили део црногорске химне, поздрављали се различитим поздравима, представили разним именима.Уживали смо и научили новине како о нашој, тако и о култури других народа.
Упознавање ученика са предметним наставницима

У среду, 18. октобра 2023. ученици 4/1 разреда упознали су се са наставницама географије и биологије, као и са темама којима ће се бавити у петом разреду. Такође, су имали прилику да погледају и испробају нека од наставних средстава која се користе у овим предметима, што им је било нарочито интересантно.