Фото галерија

Прослава Светог Саве 2018 - Коларе

У подручним одељењима наше школе организоване су приредбе поводом обележавања школске славе Свети Сава. Учествовао је велики број ученика, наставници, учитељице, уз присуство значајног броја родитеља.
Прослава Светог саве 2018 Главинци

Такмичење из веронауке

У петак, 19. јануара 2018. године, одржано је Oпштинско такмичење из веронауке у ОШ "Горан Остојић" у Јагодини, поводом обележавања школске славе Св. Саве. Учешће на овом такмичењу су имали и ученици наше школе уз пратњу наставника верске наставе Младена Ристановића. Такмичили су се у квизу знања, појању и рецитовању. Наша школа је на овом такмичењу постигла велики успех, освојивши прво место у квизу знања о Светом Сави. На финалном такмичењу у појању и рецитовању, такође су показали велико знање и умеће, остваривши завидне резултате. У квизу знања учествовали су: Вељко Петровић, 5/1; Зорана Николић, 6/1; Марија Миленковић, 7/1 и Милена Милошевић, 8/1. На такмичењу у рецитовању наступила је Милена Милићевић, ученица одељења 7/1, док су у појању учествовали: Милица Кларић, 3/1; Емилија Златковић, 3/1; Сара Антић, 4/1 и Јулија Маринковић, 4/1. Честитамо свим ученицима на оствареним резултатима!
ТЕМАТСКИ ДАН ЛИКОВНЕ КУЛТУРЕ И ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА

У среду 10. јануара сви ученици школе у Колару су учествовали у заједничкој активности израде и украшавања новогодишње јелке од материјала за рециклажу. Активност су осмислили, организовали и реализовали наставници ликовне културе Александра Рацић и наставник физичког васпитања Топлица Андрејић. У рад су били укључени сви ученици од 5 до 8-ог разреда, а сама активност је имала неколико фаза. Ученици су прво различитим нијансама зелене боје бојили амбалажу тј. кутије за одлагање јаја и картоне. Затим су лепили картон и амбалажу и формирали облик новогодишње јелке и на крају је сви заједно окитили. Атмосфера је била позитивна, ученици креативни и расположени за рад. Ова активност је била пример успешног тимског рада и сарадње међу ученицима.
Школски календар

Презентовање наученог градива са семинара

Запослени у ОШ "Радислав Никчевић", присуствовали су презентовању градива наученог са семинара "Мултимедијални садржаји у функцији образовања". Обуку је савладала Андријана Стефановић, проф.техничког и информатичког образовања, а презентовању је помогла Душица Дојчиновић, проф.информатике и и рачунарства. Учесници су кроз рад стекли нова знања у области мултимедијалних садржаја, на овај начин су добили 2 бода у установи. Датум:02.02.2017.године Место: информатички кабинет у Мајуру
Свети Сава, школска слава

Ученици наше школе, подручно одељење у Колару, представили су се на најлепши начин обележавањем школске славе у Дому културе, 27. јануара 2017 .године. Дом културе био је пун, учесници припремљени одлично, а приредба ефектна. Приредбу је као водитељ отврила, најавила Миљана Младеновић, ученица 7/2. Упечатљив траг оставили су глумци Јован Гајић, Филип Гајић, Анђела Милановић, Никола Сентић, Лука Сандић и увек насмејана петакиња Марија Младеновић. Ту су и наши мали ђаци, који су помоћ за припремање приредбе добили од учитељица Бојане и Љиљане, а они најмлађи од васпитачице. Васка Петровић, уз подршку Марије Тодоровић, Сенка Томић направили су заједно са ученицима предивну приредбу. А ту је и петак ЖељкоЈевремовић, који је уз хармонику дао додатан сјај овом дивном дану.Хвала и наставнику ликовне културе који је рестаурирао икону Светог Саве. Припредба је урађена по сценарију вероучитеља Младена Ристановића. Срећна слава Свети Сава!
СРЕЋНА НОВА 2017. ГОДИНА

Пример добре праксе

Практична примена – приказ припреме за час У среду 27.12.2016.године, у ОШ „17. октобар“, одржана је презентација-приказ припреме за час, за наставнике географије у Општини Јагодина. Презентацију је реализовала колегиница Ружица Џелетовић, наставник географије и педагошки саветник. Колегиница је кроз презентацију анализирала писану припрему за часове географије у 7-ом и 5-ом разреду. Анализирала је све етапе у припремању за час, на садржајан и јасан начин представила своје припреме и детаљно одговорила на свако питање колега. Циљ је да се кроз тематско планирање и постепену трансформацију часова развија нови модел организације наставе, који подразумева повезивање садржаја различитих предмета кроз кооперативни рад наставника. Заједнички закључак свих присутних је: да је потребно више оваквих окупљања, са различитим темама, у циљу размене искустава и унапређивања образовања и васпитања.
Час у природи-ТиО