Фото галерија

„ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС“

Крагујевачки октобар или Крагујевачки масакр представља масакр којег су над цивилним становништвом Крагујевца и околних села починиле јединице нацистичке Немачке 19, 20. и 21. октобра 1941. године. У овом злочину је страдало око 3.000 становника Крагујевца и околних места, а међу њима је било и 300 крагујевачких ученика и петнаесторо деце старости између 8 и 15 година. Након Другог светског рата владало је мишљење да је страдало 7.000 цивила. Према подацима историчара и некадашњег кустоса музеја у Шумарицама Станише Бркића, тог дана је стрељано 2.796 лица. Стрељање је извршено као одмазда за 10 убијених и 26 рањених немачких војника након сукоба са партизанима и четницима на пола пута између Бара и Љуљака. Пригодним програмом ученици су са својим наставницима обележили овај датум и одали почаст стрељаним становницима Крагујевца и околине, међу којима су били ђаци са својим професорима.
Пројекат UN World Space Week “Светска недеља Свемира Србија”

У петак, 07.10.2016.године ученици 8. разреда из Колара, 3 и 4 -ог разреда из Главинаца, са својим учитељицама, наставницом географије и родитељима, били су гости и учесници пројекта “Светска недеља Свемира у Србији”, одржаног у Доњим Комарицама у ОШ „19. Октобар . Промоција науке, размена стваралачких искустава кроз активности деце и стариjих „Мостови међу генерацијама“, дружење, игра и песма обележили су овај дан, који ће трајно остати као дивна успомена на сарадњу више школа и ученика млађих и старијих разреда.
Ликовна секција

У нашој школи, учитељице Мирослава Михајловић и Мирјана Мијушковић су на ликовној секцији коју воде, са ученицима организовале продајну изложбу радова које су направили на секцији. Изложба је била продајног карактера ради прикупљања новчаних средстава за даљи рад секције. Изложбу су посетили родитељи ученика, ученици, мештани и наставни кадар, тј. сви који су присуствовали прослави Дана школе.
Васкршњи час

Поводом најрадоснијег хришћанског празника Васкрса, у Рибару је одржан васкршњи час где су учествовали ученици трећег разреда наше школе.
Ускршња радионица

Украшавање ускршњих јаја у издвојеном одељењу у Колару.
slike

Игре у настави

30.03.2015.године у школској библиотеци одржана је радионица под називом „Игре у настави“. Реализатори радионице биле су Маријана Цветковић, наставник географије и Љиљана Глођовћ Пантић, наставник биологије у Основној школи „Рада Миљковић“. Циљ радионице био је упознавање ученика са игром као техником учења у настави,тематско повезивање биологије и географије,упознавање са географским одликама и знаменитостима нашег града,сарадња између школа,подстицање и развој компетенција за целоживотно учење, вештина комуникације и сарадње и дигиталне компетенције. Игра је одувек била и биће централна и најважнија активност у животу детета и моћно средство за подстицање свестраног развоја личности детета, припремајући га за свет одраслих. Примена игара у настави могућа је на свим нивоима образовања и у свим врстама школе. Учесници су били ученици од 5-8 разреда. Радионица је била тако осмишљена да су ученици све време били активни и расположени за рад и игру. На крају су своје задовољство изразили и кроз евалуацију. Радионици су присуствовале колеге наставници,учитељи,библиотекар,педагог и директор школе.
Такмичари

Такмичење "Мислиша"

Трећи регионални сајам образовања "NOUFEST 2015"

Трећи регионални сајам образовања "NOUFEST 2015" посетили су ученици наше школе 7 и 8. разреда из Колара, 13.марта, у пратњи наставника: Топлице Андрејић, Младена Ристановића и Маријане Цветковић. Одлазак на сајам био је организован и бесплатан захваљујући аутобуском превознику EUROLIN из Параћина. Промоција средњих школа и факултета била је у згради Високе медицинске школе струковних студија у Ћуприји. Ово је била идеална прилика за све будуће средњошколце да, на једном месту, сазнају све оно што им може помоћи при одлучивању о свом предстојећем животном позиву. Осим тога, ученици су се дружили са роботима, учили како се програмирају видео игрице, сазнали све о ласерима, а поједини су искористили умешност ученика смера струковни козметичар естетичар да се нашминкају и улепшају.