2.6.2022. - Спасовдан у Драгошевцу

Спасовдан, један је од најсрећнијих празника. Празник када се Исус Христ после 40 дана од Ускрса јавио. Ово је срећан дан и пролећни празник. Ученици школе у Драгошевцу, са учитељицом Горданом Марковић, посетили су цркву и присуствовали верском обреду посвећеном овом празнику. ,,СВЕТИ СПАСЕ - СПАСИ ДУШЕ НАШЕ ".
Такмичење "Млади виртоуз"

На такмичењу "Млади виртоуз" одржаном у Београду, ученица 4/1 разреда, Теодора Крстић, освојила је прво место.
"Мислиша "2021/22.

Ученица 4/1, Нађа Ивковић, на такмичењу ,Мислиша " 2021/22.године, освојила је 86 бодова и похвалу. Учитељица Весна Рупник. Све похвале.
Угледни час: Примена пропорција - проценат

У уторак, 31.5.2022. године, одржан је угледни час у одељењу шестог разреда у Колару. Час је реализовала наставница Марија Ристић. Наставна јединица је била Примена пропорција - проценти. Ученици подељени у две групе решавали су задатке у којима је било потребно израчунати цену производа пре или након поскупљења/снижења, проценат поскупљења/снижења и задатак са графичким приказом података, тј. требало је прочитати са кружног дијаграма проценат и одредити вредност тражене величине. Ученици су се лепо снашли у решавању ових задатака и на занимљивији начин утврдили своје знање о пропорцијама и процентима.
Пројектна настава - Драгошевац

Ученици у Драгошевцу су у оквиру пројектне наставе осликавали камење и правили цветове од пиринча.
Промоција Музичке школе,, Владимир Ђорђевић"

Ученици 2-1 разреда, са својом учитељицом Мајом Мићовић, посетили су Културни центар где је одржана промоција Музичке школе,, Владимир Ђорђевић" из Јагодине.Ученици и учитељи уживали су у мелодијама младих полазника.
ТИТ - жардињере за цвеће

Ученици шестог разреда у Колару су у склопу израде једноставног производа са наставницом ТИТ Милом Нешић направили жардињере за цвеће које ће украсити терасе и обрадовати многе маме.
У духу пролећа

У духу пролећа, учитељица Гордана Марковић је са својим ученицима у Драгошевцу направила пролећне аранжмане.
ГРЗА И МАНАСТИР ЛЕШЈЕ - 2022.

15.5.2022. - Државно првенство у каратеу

У Јагодини, 15.05.2022.године, одржано је Државно првенство у каратеу. Ученик 1/1 разреда, Владимир Милојевић, освојио је Кате појединачно 3. место, а екипно 2.место. Све честитке!