8.9.2022. - Међународни дан писмености

Међународни дан писмености обележава се 8. септембра сваке године, почев од 1966, када је први пут обележен одлуком UNESKO-a. Традиционално, и овог осмог септембра, у библиотеци матичне школе, наставница српског језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић и ученици 5-8.разреда у Мајуру обележили су Међународни дан писмености. Ученици 6/1 разреда, у сарадњи са наставницом Јеленом, припремили су угледну активност и кроз занимљиве презентације ,,Књиге”, ,,Настанак писма и језика” и ,,Занимљиви писци” прошли су кроз историју настанка писма и језика, кроз приче о најмањој, највећој, најскупљој књизи на свету, приче о не тако познатим, а великим писцима. У осталим разредима наставница је организовала квиз знања на тему писмености.
ПРВИ ДАН ШКОЛЕ - ЂАЦИ ПРВАЦИ

У Основну школу "Радислав Никчевић" у Мајуру овог 1. септембра закорачило је нових четрнаесторо ђака - ђака првака. Њих је испред школе дочекала директорка школе Верица Ивановић Јовановић, педагог Весна Недељковић, као и њихова учитељица Драгана Васиљевић Гетић. Након лепих речи добродошлице, али и исказаних жеља да у овој установи стекну много нових знања и вештина и проживе пуно лепих тренутака, прваци су ступили у салу Школе, где су их чекали ученици 2,3. и 4. разреда. Они су, заједно са својим учитељицама, били припремили пригодну представу за своје млађе другаре. Након приредбе, ђаци прваци су са учитељицом ушли у своју учионицу, а тамо их је, сваког на свом месту, сачекао и мали поклон добродошлице у виду свеске, оловке, балона и врећице са бомбонама. Упознавање са учитељицом је протекло добро, а најмлађи ђаци рекли су да се радују сваком новом школском дану, учењу и дружењу са новим другарима.
2022. - ПОСЕТА ПРЕДМЕТНИХ НАСТАВНИКА ОДЕЉЕЊИМА 4. РАЗРЕДА

Ученици четвртог разреда у Мајуру и Колару, уз подршку својих учитељица, дочекали су своје будуће предметне наставнике који ће им предавати у петом разреду. Ученицима су своје предмете представили: наставница биологије Ивана Цоцић, наставница српског језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић, наставница математике Марија Милосављевић, наставница географије Маријана Цветковић, наставница хемије Радица Јовановић, наставница информатике и рачунарства Мила Нешић, наставница физике Марија Алексић и наставник историје Стефан Сретеновић.
27.5.2022. - Угледни час: ФРАНЦУСКА

Дана 27.5.2022. одржан је угледни час “Француска” - корелација француског језика и географије. Наставница француског језика, Биљана Ђокић и наставница географије, Ана Аиро су на занимљив начин са ученицима 6/2разреда, утврдиле најважније одлике француске привреде и туризма. Часу су присуствовале директорка школе, Верица Ивановић Јовановић и педагог школе, Весна Недељковић.
eTwining пројекат: "Албум мога завичаја"

Ученици 3/1 разреда са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић завршили су још један пројекат. Све активности eTwining пројекта "Албум мога завичаја", који је трајао пуних седам месеци, пратило је путовање Албума завичаја који је у Мајурску школу стигао из Чачка. Након што је албум оплемењен подацима о нашем завичају и поздравом директора ОШ “Радислав Никчевић”, Верице Ивановић Јовановић, албум је кренуо пут Смедерева. Након путовања Албума до Грчке, Турске, Северне Македоније, Хрватске и Србије, ових дана албум завршава своје путовање, а наши ученици пуни нових сазнања, пријатељстава и искустава завршавају један диван пројекат на који смо итекако поносни.
УГЛЕДНИ ЧАС СРПСКОГ И ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА - ,,ШЕКСПИРОЛОГИЈА“

У среду 08.06. 2022. године наставница српског језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић и наставница енглеског језика Тамара Ивановић одржале су угледни час у одељењу 8-1 под називом ,,Шекспирологија“. Ученици су имали прилику да се упознају са основним елементима драме као и са писцем Вилијемом Шекспиром који се у свету сматра ,,Краљем драме“. Поред презентације коју су ученици припремили, они су највећа Шекспирова дела приказали кроз глуму и казивање монолога. У увом угледном часу уживали су и ученици и присутни гости.
Млади фудбалери одељења 1/1

Млади фудбалери , ученици 1/1, на турнирима у фудбалу постигли су следеће резултате: Тадија Јовановић - КУП ПРИЈАТЕЉА ЈАГОДИНЕ 2022. - прво место. Страхиња Костић - Турнир у Ћићевцу, треће место.
Посета ученицима четвртог разреда у Драгошевцу

Наставница српског језика Ивана Јаковљевић, наставница математике Марија Ристић, наставница информатике и технике и технологије Мила Нешић и наставник историје Стефан Сретеновић посетили су ученике четвртог разреда у Драгошевцу, упознали са са њима и представили им предмете које предају.
Посета ученицима четвртог разреда у Главинцима

Наставница српског језика Ивана Јаковљевић, наставница математике Марија Ристић и наставница информатике и технике и технологије Мила Нешић посетиле су ученике четвртог разреда у Главинцима, упознале са са њима и представиле им предмете које предају кроз занимљиве активности.
Посета ученицима четвртог разреда

Наставница математике Марија Ристић посетила је ученике четвртог разреда у Колару и упознала се са њима. Заједно су утврдили лекцију о израчунавању површине и запремине коцке и квадра.