Упознавање ученика четвртог разреда са наставницима

Током марта месеца наставници, музичке културе - Сенка Томић, енглеског језика - Тамара Ивановић, српског језика - Јелена Гавриловић Миликић и француског језика - Биљана Ђокић одржали су предавања будућим петацима.
Промоција средњих школа за осмаке

Промоције средњих школа за осмаке Датум: 22. Mart 2023 21:50 Категорија: Новости У претходних неколико недеља ученицима осмог разреда у Мајуру и Колару представиле су се Електротехничко-грађевинска школа из Јагодине, пољоприведно-ветеринарске школе из Свилајнца и Рековца и Средња школа унутрашњих послова из Сремске Каменице.
Пољопривредно-ветеринарска школа са домом ученика у Рековцу

Ученицима 8/1 разреда представљени су смерови и услови уписа у Пољопривредно-ветеринарску школу са домом ученика у Рековцу.
Пролећна акција чишћења дворишта

Почетак пролећа у нашој школи обележен је малом радном акцијом: ученици од 5. до 8. разреда, у оквиру часова физичког васпитања, учествовали су у чишћењу школског дворишта.
Шарене чарапе за дечије осмехе

Сваке године 21. марта организује се “Дан шарених чарапа”. Људи широм света 21.3. ће носити шарене или различите чарапе у знак подршке особама са Дауновим синдромом. Они учествују у активностима и догађајима за подизање свести јавности како би створили глобалну свест о различитостима међу људима, толеранцији, инклузију и добробити људи са Дауновим синдромом. Дан особа са Дауновим синдромом први пут је обележен 2006. године у великом броју земаља а Генерална скуштина Уједињених нација је 2012. године 21. март прогласила за Светски дан особа са Дауновим синдромом.Ученици трећег и четвртог разреда су са својим учитељицама обележили овај датум и бојећи чарапе у шарене боје показали подршку својим вршњацима оболелим од Дауновог синдрома.
Дан шарених чарапа

Ученици 2. и 4. разреда из Главинаца су са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић обележили Дан шарених чарапа и на тај начин пружили подршку особама са Дауновим синдромом.
Међународни турнир у каратеу

На Међународном турниру у каратеу одржаном 19. марта 2023. године у Суботици, ученик 7/1 разреда, Михајло Крстић, освојио је треће место и бронзану медаљу. Све похвале!
Окружно такмичење из математике

На Окружном такмичењу из математике, одржаном 18.03. 2023. године у ОШ ,, Стеван Јаковљевић" у Параћину, наши ученици су остварили следеће резултате: 1.Теодора Крстић 5-1 друго место, 2. Лука Пљеваљчић 7-1 треће место. Честитамо ученицима на постигнутим резултатима.
Општинско такмичење из историје

На општинском такмичењу из историје одржаном 26.2.2022. године одржаном у ОШ "Рада Миљковић" нашу школу представљали су ученици Михајло Дејановић, Павле Здравковић Андријана Ристић и Ива Стојковић.
Чудесни свет моје маште

Ученици школе у Драгошевцу са својом учитељицом, Горданом Марковић, учествовали су у креативној радионици "Чудесни свет моје маште", при чему су користили со и креде у боји за израду украсних предмета.