РЕЦИКЛАЖА ЛИМЕНКИ И ЗАШТИТА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

У среду 14. децембра у матичној школи у Мајуру, одржано је предавање и презентација о рециклажи лименки и заштити животне средине. Наша школа се прикључила пројекту који се састоји од дистрибуције образовних материјала (брошура, постера, филмова..) али и кутија и џакова за прикупљање лименки. Тренер програма ЛИМЕНКА ПО ЛИМЕНКА,Бојана Лаловић, одржала је предавање о рециклажи лименки, а ученици осмог разреда презентацију о заштити животне средине. Recan Fondacija за рециклажу лименки сваке године припрема и награде за најуспешније школе и ученике. Циљ едукације је : да рецилклажа постане навика, да се спречи бацање рециклажног материјала и смање депоније, проширивање знања о свим аспектима заштите животне средине, сарадња школе са другим институцијама и организацијама.