Игре у настави

30.03.2015.године у школској библиотеци одржана је радионица под називом „Игре у настави“. Реализатори радионице биле су Маријана Цветковић, наставник географије и Љиљана Глођовћ Пантић, наставник биологије у Основној школи „Рада Миљковић“. Циљ радионице био је упознавање ученика са игром као техником учења у настави,тематско повезивање биологије и географије,упознавање са географским одликама и знаменитостима нашег града,сарадња између школа,подстицање и развој компетенција за целоживотно учење, вештина комуникације и сарадње и дигиталне компетенције. Игра је одувек била и биће централна и најважнија активност у животу детета и моћно средство за подстицање свестраног развоја личности детета, припремајући га за свет одраслих. Примена игара у настави могућа је на свим нивоима образовања и у свим врстама школе. Учесници су били ученици од 5-8 разреда. Радионица је била тако осмишљена да су ученици све време били активни и расположени за рад и игру. На крају су своје задовољство изразили и кроз евалуацију. Радионици су присуствовале колеге наставници,учитељи,библиотекар,педагог и директор школе.