Јесењи крос у нашој школи

08.11.2014.године одржан је јесењи крос у нашој школи. Учесници су били ученици од 5-8 разреда из матичне школе у Мајуру, и из Колара. У организацији кроса главни је био наставник физичке културе Топлица Андрејић. Такмичење је почело окупљањем ученика у дворишту матичне школе.Одатле су сви ученици заједно са наставницима кренули ка сеоском стадиону.Нестрпљење је било велико јер се свако надао победи.Дужина коју су ученици трчали је око 400м. Одвојено су се такмичили дечаци и девојчице. Надметање је пратило навијање публике,вриска,галама и много радости све време. Ова манифестација је прилика да се ученици друже, развијају такмичарски дух, мотивишу на активније бављење спортом ,неговање физичког и психичког развоја.Победници су добили похвалнице.