NOU fest

NOU fest у Јагодини организовао је Регионални тим подршке за науку, образовање и уметност. Фестивал је у школи „Никола Тесла“ отворио председник Друштва физичара Србије проф. др Иван Дојчиновић. Фестивал је одржан под покровитељством града Јагодине. Организација оваквих фестивала има циљ да ученицима приближи природне науке, да им покаже да је лепо бавити се науком и мотивише их да се определе за неку од природних наука у свом будућем занимању. Представљени су огледи факултета са Универзитета у Нишу, Крагујевцу и Београду. Средње и основне школе из целе Србије су послале радове за наградни конкурс „Играчка од рециклираног материјала“. Наша школа је послала неколико радова од којих је рад ученице Бојане Голубовић 6-1 разреда награђен. Одлазак на фестивал науке организовале су наставнице Маријана Цветковић и Мирјана Матић, уз помоћ и подршку школе и локалне самоуправе. Превоз је био обезбеђен и бесплатан. Ученици су уживали у представљању занимљивих огледа из физике, хемије, микроелектронике, молекуларне генетике, одрживих извора енергије, упознали се са природним наукама на другачији и интересантнији начина, а можда ће и неком од њих бити будуће занимање.