Угледна активност

У време када људи коначно схватају колико је важно да нам околина буде чиста и здрава, и колико смо одговорни за своју животну средину, постоји доста ствари које можемо сами урадити и допринети да нам планета продише. Поводом Дана планете Земље у Дому културе у Главинцима, 16.04.2014. године одржана је манифестација ,,Смеће претварамо у цвеће“. У овој угледној активности ученика и предшколаца из Главинаца, као и првака из Мајура, учествовали су и њихови родитељи у дизајнирању одевних предмета од материјала за рециклажу. На крају програма, у препуној сали, уследила је модна ревија израђених костима. Целокупну организацију осмислиле су учитељице Мирјана Мијушковић, Ружица Стојановић Ђорђевић и Мирослава Михајловић, као и васпитачица Јована Николић, а подржали директор и бројне колеге.