Фестивал науке, 2012. БЕОГРАД

Сви наставници у нашој школи труде се да науку што више приближе ученицима. Ове године смо одлучили да наградимо ученике који се посебно истичу у настави природних наука и поведемо их у посету Фестивалу науке у Београду. Места су била ограничена јер смо аутобус делили са ученицима ОШ “Рада Миљковић“ из Јагодине. Ученике је, уз сагласност родитеља, водила наставница географије, Маријана Цветковић. На ово интересантно путовање у свет науке кренули су ученици из Мајура и Колара.Тема Фестивала науке била је ” Нема шансе да научна јелка не засветли”. Неки од наших ученика учествовали су и у изради новогодишњих украса, инспирисаних науком, за научну јелку. Ово је био диван пример где се наука на другачији и интересантнији начин представила ученицима,и дан дружења између две школе.