У част Стефана Немање

ОШ “Радислав Никчевић” у Мајуру ( Јагодина) обележила је IX векова од рођења Великог жупана Стефана Немање. Тим поводом организована је изведба средњовековних борилачких вештина. Наставник историје, Владимир Орбовић, уз помоћ чланова Клуба средњовековних борилачких вештина, приказао је ученицима начин средњовековне борбе и приближио им дух и културу једне епохе. Ученици су визуелно доживели средњовековног ратника, могли су да осете тежину његове опреме и упознају се са начином израде оружја. Млади и креативни чланови клуба, Александар Јаковљевић, Александар Стевановић и Јован Јовановић, одговарали су на питања ученика и својим делањем допринели да се ученици заинтересују за српску историју. Ово је пример добре праксе, чији је циљ оплемењивање наставе и мотивација ученика за рад.